Новини

Сонячна електростанція — інженерна споруда, яке перетворює сонячну енергію в електрику, яку ми використовуємо для власних потреб. Коли розміщується сонячна електростанція в житловому будинку — її підключають через спеціальний вузол обліку споживання енергії до мережі вдома, а також до «загальної» мережі. Цей вузол враховує, як і всю вироблену, так і спожиту електроенергію за весь місяць. Якщо ж, електроенергії виробляється більше, ніж використовується — місцева електромережа зобов’язується виплатити різницю, незалежно від обсягу, за ставкою «зеленого» тарифу. Але в разі, якщо використання електроенергії перевищує виробництво, споживач зобов’язаний виплатити тільки різницю, за тарифом, який встановлений для даної місцевості.

 

Для передачі енергії від сонячної батареї споживачеві потрібно мати чималу кількість допоміжних приладів:

  • батарея в ніч не функціонує, тому потрібно накопичувач енергії, який видає струм;
  • стабілізатор напруження — вирівнює перепади струму;
  • так як сонячні батареї здатні виробляти тільки постійний струм,  знадобиться інвертор, який буде перетворювати постійний струм в перемінний;
  • сигналізатор акумуляторів — контролює заряд.

Принцип роботи полягає в тому, що виробляється постійний струм, коли сонячне випромінювання потрапляє на кремнієву пластину.

 

Принцип роботи сонячної електростанції:

Сонячна батарея -> мережевий сонячний інвертор -> споживачі електроенергії -> лічильник обліку електроенергії -> продаж електроенергії в загальну мережу.

 

На даний момент використання сонячної енергії набирає обертів, так як більшість країн переходять до сонячної енергетики використовуючи первинне джерело енергії, не тільки в цілях економії, а й з метою екології. Більшість домовласників розглядають сонячні панелі як альтернативне енергетичне рішення. Ефективність сонячних батарей залежить від розміру, інтенсивності випромінювання сонця і положення модулів. Останніми роками ціна сонячної енергії різко зменшилася поряд з великими поліпшеннями в технічній ефективності і якості. Системи сонячних електростанцій не вимагають особливого техобслуговування, тому що не мають рухомих частин. Панелі працюють надійно протягом 25-30 років, поки вони отримують сонячне світло.