Новини

Тепловий насос — пристрій, який виробляє теплову енергію, використовуючи газодинамический цикл Карно, при якому виробляється однакова кількість тепла і холоду при прокачуванні фреону під тиском через конденсатор і випарник. Таким чином виробляється  теплова енергія, яка в кілька разів (до 6,0 у грунтових) перевершує електроенергію, витрачену для роботи теплового насоса. При цьому холод, що виробляється одночасно з теплом, необхідно розсіювати або в повітрі, або в грунті. Звідси назви основних видів теплових насосів: грунтовий (геотермальний), водяний і повітряний. Для порівняння, будь-який електронагрівач (електрокотел, калорифер, тепловентилятор), підкоряючись закону Джоуля-Ленца, виробляє тепла рівно стільки, скільки витрачає електроенергії (1кВтч перетворюється в 857 кілокалорій).

Принцип роботи теплового насоса демонструє звичайний кондиціонер або холодильник. Різниця лише в тому, що ми хочемо використовувати: тепло або холод, і що нам для цього потрібно розсівати: відповідно, холод або тепло.

Види теплових насосів:

  • тепловий насос «грунт-вода»
  • тепловий насос «вода-повітря»
  • тепловий насос «повітря-повітря».
  • тепловий насос «вода-вода»

Всі види теплових насосів використовують як джерело енергії:

  • грунт;
  • повітря;
  • воду з підземних вод або водойм.

Всі пристрої будь-яких видів теплових насосів схожі між собою, але відмінності всеж є.

Повітряний тепловий насос — в зовнішньому блоці присутні вентилятори, вони проганяють повітря з вулиці крізь конструкцію.
Грунтовий тепловий насос — в ньому присутні труби, які вкопуються в грунт, звідти ж, забирається тепло, для опалення будинку або ж кондиціонування.
Водяний тепловий насос — викопується свердловина, через неї забирається вода і проганяється через конструкцію для опалення.