Новини

Технологія PERC — процедура удосконалення стандартних сонячних елементів типу Al-BSF.

Завдяки пасивним елементам задньої частини сонячної панелі, PERC технологія покращує ефективність всієї сонячної системи. За рахунок такої пасивації світло, потрапляючи на задню стінку елемента, не створює жодного вільного заряду, а відображається в комірці, де воно проводить електричний струм.

У звичайному сонячному модулі є прошарок металізації алюмінію, який зв’язується по всій площині задньої стінки комірок. Спочатку зворотну частину комірки накривають особливим, діелектричним шаром, з невеликими щілинами, які виконуються спеціальним лазером. Далі наносять металізацію поверху діелектричного шару, він і взаємодіє з кремнієвою пластиною завдяки мікроскопічним отворам.

Використання цієї технології пов’язано з тим, що промені сонячного світла мають різну довжину та, відповідно, генерують електрони на різних ступенях кремінної комірки.

Тому якщо порівнювати короткі хвилі синього спектра і більш довгі хвилі червоного спектра, то перші генерують більше електронів на передній частині комірки, а в свою чергу довгі генерують електрони на задній частині комірки або ж рухаються крізь пластину без створення постійного струму.

Якщо коротко, то PERC збільшує спектральну сприйнятливість комірок сонячних батарей, за рахунок споживання величезного обсягу сонячного світла.

 

 

 

На сьогоднішній день, четверта частина від усіх нових сонячних панелей випускається за технологією PERC. Причина популярності цієї технології полягає в тому, що вона не особливо впливає на ціну готової сонячної панелі, але в той же час істотно підвищує її ефективність. Простіше кажучи, використання PERC здатне перетворити звичайну сонячну панель з ККД 16% в більш ефективну з коефіцієнтом 17,5%.

Ті панелі, які включають в себе технологію PERC, дають волю розробникам і дизайнерам, особливо, коли працюють з лімітованим простором, тому що панелі PERC мають велику продуктивність енергії на м2 і добре працюють з урахуванням малої освітленості і при досить високій температурі.

Крім технології PERC, є інші технології, які підвищують сумарну ефективність сонячних модулів, а саме PERT (Passived Emitter Rear Totally Diffused) і PERL (Passived Emitter Rear Locally Diffused), які на нашу думку незабаром будуть відігравати більше значення.