Новини

В першу чергу сонячні батареї прийнято вважати дуже ефективним і екологічно безпечним джерелом енергії. Сонячні панелі складаються з набору фотоелектричних перетворювачів, які в свою чергу перетворюють сонячну енергію в електричну.

Можна виділити два основних види сонячних батарей на основі кремнію:

Вони відрізняються між собою технологіями виробництва.

Батареї складаються з каркаса і двох тонких шарів кремнію, який може бути нанесений на поверхню як полікристалічним, так і монокристалічним методом. Коли панель монокристалічна, то ККД батареї буде максимально високим.

Так від чого ж залежить ефективність сонячних панелей?

Виділимо чотири основні пункти:

  • Температура повітря;
  • підбір навантаження;
  • потужність світлового потоку;
  • кут падіння сонячних променів.

Принцип роботи сонячних модулів полягає в ефекті напівпровідників. Цим провідником виступає кремній. Коли нагрівається верхня кремнієва пластина блоку перетворювача, електрони з атомів кремнію звільняються. Після цього їх захоплюють атоми нижньої пластини. З цього випливає, що електрони прагнуть повернутися в своє початкове положення. І як наслідок, з нижньої пластини електрони рухаються по провідникам, які віддають свою енергію на зарядку акумуляторів і повертаються на верхню пластину.

Важливим технічним параметром сонячних батарей є її корисна потужність. Вона визначається виходом струму і напругою. Ці параметри залежать від інтенсивності сонячного світла який падає на батарею.